Korzyści ze stosowania filtrów ceramicznych | ITCeco.pl

Filtr Ceramiczny

Filtr

Filtry ceramiczne wykorzystywane są do odpylania w trudnych warunkach i wysokich temperaturach oraz przy wysokim stężeniu gazów kwaśnych i zasadowych. Sprawdzają się więc wszędzie tam, gdzie filtry workowe czy patronowymi są raczej nieskuteczne. Sprawnie redukują emisję pyłów lotnych do atmosfery, a także pozwalają na odzyskiwanie cennych surowców produkcyjnych, takich jak metale czy minerały.

Filtry ceramiczne wykonane są z włókien formowanych pod ciśnieniem, co gwarantuje im niezawodną wytrzymałość. Z tych właśnie powodów obecnie stosuje się je w bardzo wielu zakładach przemysłowych.

Zalety filtrów ceramicznych

Coraz częściej wykorzystywane filtry ceramiczne wyróżniają się wieloma zaletami. Przede wszystkim mogą skutecznie pracować w pomieszczeniach o bardzo wysokich temperaturach. Dodatkowo wyróżnia je solidna, trwała i elastyczna budowa, a jednocześnie niska masa własna. I co najważniejsze? Gwarantują wysoką skuteczność filtracji, co w zakładach produkcyjnych ma kluczowe znaczenie.

Filtry ceramiczne znajdują zastosowanie m.in. w spalarniach odpadów, zakładach produkcji tworzyw sztucznych, cementowniach, elektrowniach i elektrociepłowniach, zakładach wytapiania metali itp.

Filtry ceramiczne przyczyniają się do wielu korzyści ekonomicznych, wynikających z utrzymania ciepła procesowego. Co więcej, cechują się wysoką jakością wykonania oraz brakiem dodatkowego osprzętu. Pomimo niewielkich rozmiarów, są niezwykle wytrzymałe mechanicznie, odporne na erozję i niepalne. Gwarantują odporność na skoki temperatury oraz wysoką skuteczność regeneracji.

Filtry ceramiczne dostępne są w wielu wariantach oraz różnych wymiarach, dostosowanych do potrzeb danego zakładu przemysłowego. Przed zainstalowaniem stosownego filtra w zakładzie, warto jest laboratoryjnie przeanalizować powietrze pod kątem zapylenia. Jest to niezbędne w celu dobrania jak najbardziej skutecznych instalacji oczyszczających.

5/5 - (1 vote)