Filtr HEPA – H13 – H14 i inne | ITCeco.pl

Filtry kasetowe

Produkty te wykonane są w głównej mierze z kompozytu poliestrowo-szklanego, gwarantując skuteczność oczyszczenia do nawet 99,9%. Z czego wynika tak wysoka skuteczność i jaki jest podział filtrów HEPA ze względu na klasę oczyszczenia?

Co to filtr HEPA?

Filtr HEPA to specjalny rodzaj filtra, który znajduje zastosowanie w oczyszczaczach powietrza, które są niezwykle skuteczne w usuwaniu zanieczyszczeń. Jedną z grup wysokoskutecznych filtrów. Filtr ten zbudowany jest z trzech warstw, a jego działanie w przechwytywaniu smogu czy alergenów jest mechaniczne. Materiał i konstrukcja wykonania powodują, że ten rodzaj filtra zatrzymuje drobinki o średnicy 0,3 µm.

Filtr HEPA

Cząstki występujące w smogu, które zagrażają naszemu zdrowiu to:  PM10 oraz PM 2.5, czyli tzw. drobny pył zawieszony o średnicy 10 mikrometrów (PM10) oraz 2,5 mikrometra (PM 2.5). Dzięki zastosowaniu filtrów HEPA, odfiltrować je można ze skutecznością sięgającą niemal 100 %. Filtry HEPA proces filtracji opierają na czterech mechanizmach: przesiewaniu, dyfuzji, inercji i w końcu przechwyceniu cząsteczek zanieczyszczenia.

Filtr HEPA H13

W wysokowydajnych oczyszczaczach powietrza najczęściej stosuje się filtry klasy E12 oraz H13. Filtry HEPA z oznaczeniem klasy H13 są w stanie eliminować cząstki kurzu, pyłów zawieszonych PM2,5, PM10, a także zarodniki pleśni i grzybów, bakterie i wirusy. 

Filtr HEPA H14 

Filtr HEPA H14 również znajduje zastosowanie w wysokowydajnych oczyszczaczach powietrza, jednak lepiej sprawdza się w urządzeniach wyższej jakości. Ta klasa filtracji gwarantuje niezwykle wysoką skuteczność i wydajność filtrowania bakterii czy wirusów w przestrzeniach o dużym natężeniu ruchu publicznego.

Jeżeli szukasz informacji na temat filtrów HEPA h14 – skontaktuj się z ITC Eco – specjalistami od filtracji! To właśnie tam zakupisz filtry, maty filtracyjne i włókniny o najwyższej skuteczności.

4.7/5 - (3 votes)