Filtry workowe pulsacyjne - pionowe i poziome | ITCeco.pl

filtry workowe pulsacyjne

Filtry workowe pulsacyjne stanowią sporą część rynku wśród odpylaczy workowych. Szerokie zastosowanie w wielu branżach od przemysłu cementowego i drzewnego przez hutniczy po wapienniczy najlepiej świadczy o uniwersalności worków pulsacyjnych. Obok uniwersalności, ogromne znaczenie ma wysoka skuteczność w odpylaniu powietrza wynosząca w przybliżeniu 99%. Standardowe filtry pulsacyjne (pionowe) są w stanie oczyścić bardzo duże ilości m3 gazu na godzinę.

Filtry workowe pulsacyjne

Filtry pulsacyjne z workami filtracyjnymi są naprawdę łatwe w montażu nawet w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Łatwość montażu wynika min. z tego, że filtry pulsacyjne mogą być produkowane jak jeden element, albo kilka mniejszych montowanych już bezpośrednio w docelowym miejscu pracy.

Wykorzystanie filtrów workowo pulsacyjnych zalecane jest do oczyszczania powietrza z pyłów suchych. Stosowane są zarówno w instalacjach podciśnieniowych oraz nadciśnieniowych. Nie bez znaczenia jest fakt, że mogą pracować w pomieszczeniach oraz na zewnątrz budynków.

Wkłady workowe, które montuje się wewnątrz filtra mogą być regenerowane z wykorzystaniem sprężonego powietrza. Taka regeneracja może odbywać się bez konieczności przerywania pracy całej instalacji wentylacyjnej. Przy wyborze worków filtracyjnych duże znaczenie ma gramatura, dla worków regenerowanych sprężonym powietrzem (pulsacyjnych) będą to gramatury od 500 g/m2 wzwyż.

Filtry poziome i pionowe

Zasada działania filtrów pulsacyjnych opiera się na przepływie gazów przez filtry workowe z zewnątrz na wewnątrz, odfiltrowany pył pozostaje na powierzchni worków. Filtry workowe pulsacyjne występują w trzech wariantach worków filtracyjnych pionowych, cylindrycznych oraz poziomych

Gdy mamy do czynienia z filtrami cylindrycznymi, odpylanie odbywa się w specjalne komorze przyjmującej kształt cylindra. Filtry poziome jak sama nazwa wskazuje posiadają poziome rozmieszczenie worków filtracyjnych. Takie rozwiązanie idealnie nadaje się do niskich budynków, w których nie ma możliwości skorzystania z wysokich filtrów pulsacyjnych.

Więcej informacji na temat worków filtracyjnych znajdą Państwo na stronie: https://itceco.pl/oferta/worki-filtracyjne/

5/5 - (1 vote)